”Kiedy decydujesz się na dziecko,

zgadzasz się, że od tej chwili,

Twoje serce będzie przebywało

poza Twoim ciałem”

                                               Katharine Hadley

SZKOŁA W SZPITALU

 

26 maja w szpitalu na Parkitce otwarto Szkołę Rodzenia. Jej utworzenie jest odpowiedzią na stale rosnącą liczbę urodzeń w częstochowskiej placówce i kolejnym krokiem podjętym na rzecz uzupełnienia oferty skierowanej do przyszłych rodziców.

 

W uroczystości otwarcia Szkoły, którą symbolicznie zaplanowano na Dzień Matki, wzięli udział przedstawiciele Marszałka Województwa Śląskiego, licznie zgromadzeni pracownicy szpitala oraz przede wszystkim jej przyszli beneficjenci, spodziewający się potomstwa młodzi rodzice.

 

Jak zgodnie podkreślają ci ostatni, oferowana przez szpital już obecnie działalność opiekuńcza i edukacyjna w ramach akcji „Akademia Malucha”, jest niezwykle istotna zwłaszcza w przypadku osób młodych, po raz pierwszy spodziewających się potomstwa. – Nauka pod okiem lekarzy specjalistów i doświadczonych pielęgniarek i położnych, pozwala nam zdobyć wiedzę i praktyczne umiejętności, tak przecież niezbędne zwłaszcza w pierwszym okresie pielęgnacji matki i noworodka – uważają. – Co jednak nie mniej ważne – dodają – edukacja w tym okresie pogłębia również nasze poczucie bezpieczeństwa.

 

To pewnie właśnie dlatego szpital na częstochowskiej Parkitce cieszy się stale rosnącą liczbą urodzeń. Trend zauważalny jest już od kilku lat, z czego zadowolenia nie kryje p.o. dyrektora placówki, Janusz Kapustecki. Jak twierdzi, tendencja wzrostowa związana jest z nieustannym rozwojem oddziału położnictwa i ginekologii,  oddziału neonatologii oraz podnoszeniem jakości świadczonej przezeń opieki. – Nasz szpital posiada i od lat utrzymuje tytuł Szpitala Przyjaznego Dziecku – podnosi dyr. Kapustecki. – W ubiegłym roku uzyskaliśmy III – najwyższy poziom referencyjności. Kupujemy nowoczesny aparat USG, specjalnie na potrzeby weryfikacji wczesnej ciąży, badań prenatalnych oraz diagnozowania zmian chorobowych w ginekologii.

Działalność Szkoły Rodzenia wspierać ma wyspecjalizowana kadra lekarzy ginekologów i neonatologów, a także doświadczonych położnych, na co dzień zatrudnionych w szpitalu. Kurs Szkoły Rodzenia obejmie 10 spotkań. Zajęcia w kameralnych grupach odbywać się będą w piątki w godz. 12.30-14.00 i są całkowicie bezpłatne.

 

Pełną parą Szkoła Rodzenia na Parkitce rusza... od zaraz. Zapisy na kursy Szkoły trwają pod nr tel. 603-904-040.

 

Zapraszamy przyszłych rodziców, zarówno matki, jak i ojców!